سید حسن خمینی: نام خمین با تاریخ جهان اسلام گره خورده است

به گزارش ایرنا، ˈسید حسن خمینیˈ عصر روز سه شنبه در میان خیل جمعیت مردم شهیدپرور خمین در مقابل بیت تاریخی حضرت امام( ره ) افزود: خمین یک شهر، یک قطعه از جغرافیا و یک تاریخ نیست، بلکه خمین قطعه ای از عشق تک تک مردم جهان به صاحب امروز(بعثت) حضرت محمد مصطفی (ص) است.
وی افزود: خمین به خاطر نام امام ( ره ) ملجاء و مرجع نگاهها از جنوب آفریقا تا شرق جهان اسلام و هر جایی است که استقبلال طلبی، آزادی خواهی و مبارزه با ظلم استبداد وجود دارد.
یادگار حضرت امام گفت: امام بزرگوار ما که افتخارش تمام شهرهای و دیارها را در برگرفته و موجب شد که امروز مورد محبت شما قرار گیرم روزی از میان همین مردم و خشت های گذر کرده است.
سید حسن خمینی افزود: پدر حضرت امام ، در میان پداران شما زیسته و مرجع آنها در این خطه بوده است و در بین همین مردم به شهادت رسید.
وی اظهار داشت: از این پس باید همت استاندارو مسوولان استان معطوف برای حل مشکلات این شهرستان باشد و بکوشیم که مهمترین مشکل شهرستان در زمینه اشتغال جوانان حل شود.
نوه بزرگوار امام ( ره ) گفت: شهرستان خمین با وجود جمعیت بالا در استان مرکزی سهم کمی از اعتبارات استانی و ملی را دارد بنابراین هم اقتضا می کند دولتمردان و هم مجلس عنایت ویژه به موضوع اشتغال جوانان این خطه داشته باشند.
وی افزود: استاندار مرکزی معتقد است با راه اندازی صنایع شهرستان خمین بخش مهمی از مشکلات اشتغال رفع خواهد شد.
سید حسن خمینی، مشکل کمبود آب در شهرستان خمین را یادآور شد و بیان کرد: این شهرستان با محوریت کشاوری نیاز ضروری به آب دارد و باید برای رفع این مشکل تلاش کرد و همچنین چشم به رحمت الهی داشته باشیم.
یادگار امام ( ره ) با تبریک سالروز مبعث رسول اکرم( ص ) گفت: نبی مکرم اسلام کامل ترین و بالاترین ادیان را برای بشریت به ارمغان آورد.
سیدحسن خمینی افزود: پیامبر ما محمد مصطفی (ص) پیامبر اخلاق بود و ما باید بکوشیم اخلاق اسلامی را در زندگی خود جاری سازیم.
وی با یادآوری الگوگیری حضرت امام از سیره رسول الله( ص ) اظهار کرد: امام راحل اخلاق اسلامی را در زندگی خود به صورت عملی اجرا کرد و همه باید بکوشیم در مسیری که خواسته پیامبر( ص ) و اهل بیت ( ع ) است حرکت کنیم.
سید حسن خمینی به منظور شرکت در اولین کنگره بین المللی سید مصطفی خمینی - پدر حضرت امام ( ره ) - به خمین سفر کرده است.
ک/2
2482/555

/ 0 نظر / 31 بازدید