همایش سبک زندگی از دیدگاه مقام معظم رهبری در واحد تبریز

وی افزود: اتکا به علم کافی نیست اگر نتوانیم با توجه به مؤلفه های درون دینی و فرهنگ ملی سبک زندگی را تبیین و جاری کنیم موفق نخواهیم شد. عقلانیت و دیانت باید به موازات هم در جامعه باشند و توجه صرف به یکی نمی تواند بشریت را به پیش برده و هدایت کند.

هاشمی با توجه به اقدامات انجام شده در حوزه معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: سال گذشته 14 همایش سبک زندگی ائمه معصوم برگزار شد و امسال نیز برگزاری همایش های سبک زندگی بزرگان در دستور کار معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی است که سبک زندگی از دیدگاه مقام معظم رهبری یکی از این برنامه هاست.

وی ادامه داد: از برنامه های دیگر امسال برگزاری جشنواره شیخ طبرسی است که مقالات، پایان نامه ها و کتاب هایی که از سال 63 تا 93 در سطح دانشگاه آزاد اسلامی درباره قرآن و عترت(ع) تحریر شده، بررسی و به برترین ها جوایزی داده خواهد شد و این جشنواره هر دو سال یک بار تکرار می شود. طرح مفاخر و مشاهیر کل کشور نیز به واحدهای دانشگاهی ابلاغ شده تا مفاخر شهر خود را شناسایی کنند و برنامه ای در چهار سطح محلی، منطقه ای، کشوری و بین المللی برگزار خواهد شد.

در ادامه دکتر مسلم اورنگی رئیس بسیج اساتید استان آذربایجان شرقی گفت: سبک زندگی از دیدگاه مقام معظم رهبری با سبک های سایر جوامع متفاوت است، رهبر فرزانه انقلاب در سبک زندگی به اسلامی بودن،خدامحوری و نگاه توحیدی تأکید دارند.

اورنگی افزود: پیشرفت ایرانی و اسلامی و تمدن دینی اسلامی، رسیدن به معنویت حقیقی، آسودگی و آسایش در زندگی و هویت دینی و ایرانی ضرورت هایی است که مقام معظم رهبری در سبک زندگی به آنها تأکید دارند.

همایش ملی سبک زندگی از دیدگاه مقام معظم رهبری امروز نهم اردیبهشت در سالن شهریار دانشگاه آزاد اسلامی تبریز برگزار شد.

/ 0 نظر / 35 بازدید