ابوعلی
تماس با من
پروفایل من
آرشیو وبلاگ
      عالی نیوز (سعی نویسنده این وبلاگ عدم توهین به اشخاص حقیقی وحقوقی است)
این همان آقایی است که امام را قبول نداشت! نویسنده: ابوعلی - یکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳٩۳

بعد از انقلاب منزل یکی از اقوامم برای روضه رفته بودم که اتفاقا منبری آن جلسه، همین آقا بود و آن‌چنان داغ اندر عظمت امام حرف می‌زد که من وحشت کردم که این همان آقاست که فقاهت امام را قبول نداشت!

دکتر محمدصادق کاملان* -  حالا امیرالمومنین بعد از وفات رسول خدا کجاست؟ خانه نشین شده است. ابوبکر جای رسول خدا را گرفته است.  امیرالمومنینی که در تمام جبهه‌ها کنار حضرت محمد(ص) است و با تمام وجود برای اسلام جنگیده، خانه نشین شده است. این‌جور است که بعد از رحلت رسول خدا، اسلام مغلوبه می‌شود و به قول فاطمه الزهرا، بر تن اسلام، لباس پوسیده پوشیده می‌شود. واژه‌ها اشتباه معنی می‌شود و مجاهدان روسفید، خانه نشین و مطرود و کسانی که تا دیروز در جبهه مخالف بودند، امروز به دنبال موقعیت در میان مسلمانان و جا پای مسلمانان راستین می‌گذارند.


 این موارد تنها در زمان صدر اسلام اتفاق نیافتاد، در تمام انقلاب‌ها و همه زمان‌ها داستان از همین قرار است. من نمی‌خواهم دیگر تطبیق کنم آن را با زمان شاه و بگویم چه کسانی در آن دوران راحت زندگی می‌کردند و بعد هم در دوره جمهوری اسلامی راحت‎تر به زندگی خود ادامه دادند.

به یاد دارم در مشهد و در سال‌های 54 و 55 که گاهی من از قم به مشهد می‌رفتم در مدرسه نواب با این آقا که سن اش هم از من بیشتر بود، کلی راجع به این بحث می‌کردیم که به ایشان اثبات کنم مرحوم امام، مجتهد، ملا  و فقیه است. این آقا اما قبول نمی‌کرد. ما کتاب‌های امام را در مدرسه می‌بردیم  و راجع به این موضوع بحث می‌کردیم و تطبیق می‌دادیم با مراجع آن زمان تا به این آقا اثبات کنیم که مرحوم امام مجتهد فقیه است. اما او قبول نمی‎کرد.

در زمان شاه این بزرگوار زندگی کرد و بعد از انقلاب و چند سال گذشته، منزل یکی از اقوامم برای روضه رفته بودم که اتفاقا منبری آن جلسه، همین آقا بود و آن‌چنان داغ اندر اوصاف انقلاب اسلامی و اندر عظمت امام و مشروعیت نظام حرف می‌زد که من وحشت کردم که این همان آقایی است که فقاهت امام را قبول نمی‌کرد. الی ماشاالله از این موارد در سلک ما روحانیون وجود دارد. این مورد عجیب و غریبی نیست بلکه در همه زمان‌ها اتفاق می‌افتد و‌الا اینکه امت و مردم باید حواس‌شان جمع باشد. در دوران پیامبر متاسفانه اصحاب رسول خدا‌(ص)، به هر دلیلی سکوت کردند و خطبه فاطمه زهرا(س)، با آن فصاحت، بلاغت و با آن استدلال‎های قرآنی که کرد، تاثیر چندانی نگذاشت و خلافت منحرف شد.تمام انقلاب‌ها و همه زمان‌ها داستان از همین قرار است.

منبع: جماران

  نظرات ()
مراجع تقلید
مطالب اخیر
مهم ترین میراث هاشمی چیست؟ صید عجیب یک کوسه ماهی با صورتی شبیه به انسان! آشنایی با خواص معجزه آسای رازیانه گمانه‌زنی یک روزنامه درباره سومین رئیس مجمع تشخیص مصلحت تصاویر/ مردمی که ایستاده دفن می‌شوند جملاتی کوتاه , عمیق و بسیار زیبا ! سیلی که برای مردم طلا به ارمغان آورد حضور کمرنگ زنان محجبه در جامعه/ فیلترینگ در فضای مجازی فعال شود آشنایی بیشتر با تغذیه فنچ ها نگهداری از حیواناتِ خانگی اساساً غیراخلاقی است!
لینک های مفید و پیوندهای روزانه
اخبار محرمانه انتخاب بازی های رایانه ای بولتن نیوز بیا تو برای همه مفیده پارسینه پایگاه اطلاع رسانی حوزه پایگاه اطلاع رسانی دفتر رهبر معظم انقلاب پایگاه جامع استاد شهید مرتضی مطهری پایگاه خبری تحلیلی فرارو پیوندها توضیح المسائل مراجع معظم تقلید راههای جلوگیری از بیماری های ویروسی سایت ایرانی جسجو سید حسن خمینی شهدای ایران عالی نیوز بلاگ عالی نیوز پارسی بلاگ عالی نیوز در میهن بلاگ قصه برای کودک و نوجوان ماشین جساب مهندسی و محاسبات پیچیده مصباح یزدی وبگاه عالی نیوز ورزش ایرانی پرتال زیگور طراح قالب
بزرگترین منبع ابزار های وبلاگ نویسی ، نایت اسکینآپلود فایل و تصویر