ابوعلی
تماس با من
پروفایل من
آرشیو وبلاگ
      عالی نیوز (سعی نویسنده این وبلاگ عدم توهین به اشخاص حقیقی وحقوقی است)
اعتراض به قانون خدا نویسنده: ابوعلی - پنجشنبه ۸ خرداد ۱۳٩۳

 وزیر کشور ایتالیا و حجاب مریم مقدسعالی نیوز به نقل از رهروان ولایت ـ در دورانی که انفجار اطلاعات است؛ چرا برای بعضی کسب علم دشوار است؟! چرا وقتی می‌توانیم با وجود این همه «اطلاعاتِ دم دستی» به حقیقت برسیم؛ دوباره سراغ ظلمت و تاریکی که مطابق لذات و هواهای نفسانی است، می‌رویم؟! چرا تاریخ را رها کرده‌ایم و از آن پند نمی‌گیریم؟ چرا گوش و چشممان را به حرف عده‌ای از خدا بی‌خبر دوخته‌ایم؛ و از هوش و قوه‌ی تحلیلمان بهره نمی‌بریم؟!!

امروز به موضوعی حمله شده است که دفاع از آن بر هر انسان آزاده و عاقلی لازم و ضروری است. موضوعی که در تاریخ ادیان ریشه‌ای عمیق و گسترده دارد؛ ولی دنیای امروز و به ویژه غرب با در دست داشتن قدرت رسانه‌ای و ابزارهای دیگر آن را از بین برده‌اند. آنها در جوامع خود به هدف خود رسیده‌اند و سالهاست به دنبال تغییر در جامعه‌ی ما ایرانی‌ها هستند.


زن، مسئله‌ای است که در جوامع غربی برای کسب درآمد از آن بهره‌برداری می‌شود و حتی تبدیل به صنعت شده است. «صنعت فحشا» که صنعتی پرسود است؛ پای خود را از میان صفحات رایانه و تلویزیون به بیرون گذاشته است. «ایالات متحده که سردمدار این صنعت است با تولید بیش از 89 درصد فیلم‌های جنسی در صدر بزرگترین کشورهای تولید کننده این فیلم‌هاست. در آمریکا در هر 30 دقیقه یک فیلم بلند جنسی ساخته می‌شود. در هر ثانیه در این کشور بیش از سی هزار نفر مشغول تماشای فیلم‌های جنسی ساخته شده توسط شرکت‌های مربوطه هستند»[1].

نمی‌خواستم در همین ابتدا آمار ارائه کنم اما نقشه‌های شوم و هولناک غرب آنچنان است که هر انسان آزاده‌ای را می‌ترساند. ترس از اینکه نکند همان راهی را که آنها رفته‌اند و سایه‌اش را بر کشورمان انداخته‌اند، ما هم برویم و آمار ما مثل آمار آنها شود!

آنها امروز حجاب را که جزو اعتقادات ما ایرانیان و قانون کشورمان است مورد حمله قرار داده‌اند و آن را معارض «حقوق زنان»[2] می‌دانند. به گونه‌ای که خواهر مسلمان ما به آن اعتراض می‌کند! البته اعتراض از این جهت که باعث لجبازی زنان و دختران دیگر ادیان می‌شود. خواهر زرتشتی به این قانون اعتراض می‌کند که چرا آنها که مسلمان نیستند؛ باید مجبور باشند از این قانون تبعیت کنند؟ چرا یهودی و مسیحی باید از این قانون تبعیت کنند؟

جملاتی که در بند اول آوردم برای جواب به این پرسشها است که در فضای مجازی مطرح است. وقتی ما در این انفجار اطلاعات جستجو می‌کنیم درمی‌یابیم که مسئله پوشش در همه‌ی ادیان بوده است.[3] این قانون الهی نه تنها در اسلام آمده است بلکه در آیین یهود و مسیح و زرتشت نیز آمده است.

پوشش و حجاب در آیین مسیح و یهود

در آیین مسیحیت، پوشش اهمیت زیادی داشته و زنان معتقد به حضرت مسیح علیه‌السلام می‌کوشیدند مانند حضرت مریم سلام‌الله‌علیها موی خود را بپوشانند و با حجاب وارد جامعه شوند. نقاشان مسیحی‌ ـ به خصوص نقاشان قدیمی‌تر‌ ـ تصویر حضرت مریم را با پوشش و حجاب کامل می‌کشیدند‌. همچنین از گذشته تا زمان حاضر زنان راهبه و قدیس، یکی از کامل‌ترین حجاب‌ها را انتخاب کرده‌اند‌. این امر نشان می‌دهد که از نظر آنان‌، داشتن حجاب‌، به دین‌داری نزدیک‌تر و در پیشگاه خدا پسندیده‌تر است.[4]

در تورات فعلی به زنانی که حجاب را رعایت نمی‌کنند وعده عذاب در آخرت داده شده است: «خداوند می‌فرماید: از این جهت که دختران صَهْیُون متکبر هستند و گردن افراشته و غمزات چشم راه می‌روند، و به ناز می‌خرامند و به پاهای خویش خَلْخال‌ها را به صدا در می‌آورند، بنابراین خداوند، فَرْق سر دختران صهیون را کلْ (کچل) خواهد ساخت و خداوند عورات ایشان را برهنه خواهد نمود. و در آن روز خداوند، زینت، خلخال‌ها و پیشانی‌بندها و هلامها را دور خواهد کرد، و گوشواره‌ها و دستبندها و رو بندها را، و دستارها و زنجیرها و کمربندها و عِطْردانها و تَعْویذها، و انگشترها و حلقه‌های بینی را، و رخوت نفیسه و رِداها و شالها و کیسه‌ها را، و آینه‌ها و کتان نازک و عمامه‌ها و بُرقعْها را، و واقع می‌شود و به عوض عطریّات عفونت خواهد شد و به عوض کمربند ریسمان و به عوض موی‌های بافته کَلّ (کچلی) و به عوض سینه بند زُنّارِ پلاس و به عوض زیبائی سوختگی خواهد بود»[5].

در کتاب گنجینه‌ای از تلمود آمده است: «آن کس که با دست خود پول به زنی می‌دهد به منظور آنکه رخسار او را بنگرد و از زیبایی او لذت ببرد، حتی اگر از حیث علم و دانش و اعمال نیک با سرور ما موسی علیه‌السلام برابر باشد از کیفر جهنم رهایی نخواهد یافت»[6].

اگر حجاب واجب نبود و بی‌حجابی آزاد بود دیگر پول دادن برای دیدن رخسار محرمی و لذت بردن از آن معنایی نداشت، زن بی‌حجاب بخصوص وضع برهنگی امروز دنیای یهود و مسیحیت طوری است که مردان نامحرم از تمام بدن زنان و دختران نامحرم با نگاه خود لذت می‌برند. دیگر مسأله پول دادن برای دیدن رخسار او و... معنا ندارد، بنابراین معلوم می‌شود که مسأله حجاب باید باشد تا چنین احکامی معنا و مفهوم پیدا کند.

حجاب و پوشش در آیین زرتشت

«در زمان ساسانیان که پس از نبوت زردشت است، افزون بر چادر، پوشش صورت نیز در میان زنان اشراف معمول شد. به گفته ویل دورانت، پس از داریوش، زنان طبقات بالای اجتماع، جرئت نداشتند جز در تختِ روانِ روپوش‌دار از خانه بیرون بیایند و هرگز به آنان اجازه داده نمی‏شد که آشکارا با مردان آمد و رفت کنند. زنان شوهردار حق نداشتند هیچ مردی حتی پدر و برادرشان را ببینند. در نقش‏هایی که از ایران باستان بر جای مانده است، هیچ صورت زنی دیده نمی‏شود و نامی از ایشان نیامده است».[7] تجلیّات پوشش در میان زنان ایران چنان چشم‏گیر است که برخی از‌ اندیشمندان و تمدن‏‌نگاران، ایران را منبع اصلی ترویج حجاب در جهان معرفی کرده‏‌اند.

نتیجه

مختصری از حجاب و عفاف در این سه آئین را آوردیم که نتیجه‌ی جستجو در این فضای مجازی بود، تا به این نتیجه برسیم که اگر کسی به این قانون اعتراض می‌کند در حقیقت به قانون خدا در شریعت و دین خودش اعتراض کرده است. اگر خواهر زرتشتی اعتراض می‌کند و می‌گوید چرا ما را آزاد نمی‌گذارید، در حقیقت به آئین خودش اعتراض کرده است.

اگر وزیر کشور ایتالیا از امضای قانون ممنوعیت پوشش زنان بر اساس شریعت اسلام خودداری می‌کند در حقیقت به خاطر واقعیتی است که بر زبانش جاری می‌شود و می‌گوید: «وقتی تمثال‌های مریم باکره با حجاب است چگونه از من می‌خواهید قانون منع حجاب را امضا کنم؟»[8].

بنابراین آنچه در غرب می‌بینیم که «مدعی آزادی» و «دفاع از حقوق زنان» است، کاملا با آموزه‌های حضرت مسیح علیه‌السلام متضاد است. آموزه‌هایی که بشریت آن را مخالف آزادی و مخالف حقوق زنان می‌داند. آموزه‌هایی که مهندس عالم وجود؛ پروردگار عالمیان؛ برای انسانها تبیین نموده است. اما گویا ما انسانها که ساخته و مخلوق اوییم؛ از او که مهندس و سازنده و خالق ماست؛ به خودمان داناتریم!! آن قوانینی که او به ما امر کرده که قطعا مطابق ساختار وجودی انسان است، غلط و نادرست است ولی آن قوانینی که ساخته‌ی او یعنی ما انسانها برای خود وضع کرده‌ایم صحیح بوده و ضامن آینده‌ای نیک برای ما خواهد بود!

آنها امروز قوانین وضع شده توسط خود را با انواع وسائل ارتباطی به ما ارائه کرده‌اند و ما به جای قبول قوانینِ مهندس و سازنده‌ی خودمان؛ قوانینِ آنها را که ظاهری فریبنده دارد، قبول می‌کنیم.

-----------------------------------------

پاورقی:

[1] رجانیوز

[2] توصیه می‌کنم جمله «حقوق زنان در غرب» را جستجو کنید تا حقیقت بر شما آشکار شود

[3] کافیست جمله «حجاب در ادیان مختلف» را جستجو کنید

[4] فصلنامه علمی تخصصی «معرفت ادیان»

[5] سایت اندیشه‌ی قم به نقل از تورات، کتاب اِشَعیاء نبی، باب سوم، فقره 16 - 25

[6] سایت علمی پژوهشی راه بهشت به نقل از گنجینه‌ای از تلمود، ص 116

[7] فصلنامه علمی تخصصی «معرفت ادیان» به نقل از ویل دورانت، تاریخ تمدن،‌ ترجمه احمدآرام و دیگران، ج 1، ص 552

[8] خبرگزاری فارس

  نظرات ()
مراجع تقلید
مطالب اخیر
مهم ترین میراث هاشمی چیست؟ صید عجیب یک کوسه ماهی با صورتی شبیه به انسان! آشنایی با خواص معجزه آسای رازیانه گمانه‌زنی یک روزنامه درباره سومین رئیس مجمع تشخیص مصلحت تصاویر/ مردمی که ایستاده دفن می‌شوند جملاتی کوتاه , عمیق و بسیار زیبا ! سیلی که برای مردم طلا به ارمغان آورد حضور کمرنگ زنان محجبه در جامعه/ فیلترینگ در فضای مجازی فعال شود آشنایی بیشتر با تغذیه فنچ ها نگهداری از حیواناتِ خانگی اساساً غیراخلاقی است!
لینک های مفید و پیوندهای روزانه
اخبار محرمانه انتخاب بازی های رایانه ای بولتن نیوز بیا تو برای همه مفیده پارسینه پایگاه اطلاع رسانی حوزه پایگاه اطلاع رسانی دفتر رهبر معظم انقلاب پایگاه جامع استاد شهید مرتضی مطهری پایگاه خبری تحلیلی فرارو پیوندها توضیح المسائل مراجع معظم تقلید راههای جلوگیری از بیماری های ویروسی سایت ایرانی جسجو سید حسن خمینی شهدای ایران عالی نیوز بلاگ عالی نیوز پارسی بلاگ عالی نیوز در میهن بلاگ قصه برای کودک و نوجوان ماشین جساب مهندسی و محاسبات پیچیده مصباح یزدی وبگاه عالی نیوز ورزش ایرانی پرتال زیگور طراح قالب
بزرگترین منبع ابزار های وبلاگ نویسی ، نایت اسکینآپلود فایل و تصویر