ابوعلی
تماس با من
پروفایل من
آرشیو وبلاگ
      عالی نیوز (سعی نویسنده این وبلاگ عدم توهین به اشخاص حقیقی وحقوقی است)
سید حسن خمینی: نام خمین با تاریخ جهان اسلام گره خورده است نویسنده: ابوعلی - سه‌شنبه ٦ خرداد ۱۳٩۳
خمین – ایرنا – سید حسن خمینی گفت: نام شهر خمین با نام ایران، تاریخ مسلمانان و تاریخ جهان اسلام گره خورده است ودرجهان جاودانه باقی خواهد ماند. ...

 

 


به گزارش ایرنا، ˈسید حسن خمینیˈ عصر روز سه شنبه در میان خیل جمعیت مردم شهیدپرور خمین در مقابل بیت تاریخی حضرت امام( ره ) افزود: خمین یک شهر، یک قطعه از جغرافیا و یک تاریخ نیست، بلکه خمین قطعه ای از عشق تک تک مردم جهان به صاحب امروز(بعثت) حضرت محمد مصطفی (ص) است.
وی افزود: خمین به خاطر نام امام ( ره ) ملجاء و مرجع نگاهها از جنوب آفریقا تا شرق جهان اسلام و هر جایی است که استقبلال طلبی، آزادی خواهی و مبارزه با ظلم استبداد وجود دارد.
یادگار حضرت امام گفت: امام بزرگوار ما که افتخارش تمام شهرهای و دیارها را در برگرفته و موجب شد که امروز مورد محبت شما قرار گیرم روزی از میان همین مردم و خشت های گذر کرده است.
سید حسن خمینی افزود: پدر حضرت امام ، در میان پداران شما زیسته و مرجع آنها در این خطه بوده است و در بین همین مردم به شهادت رسید.
وی اظهار داشت: از این پس باید همت استاندارو مسوولان استان معطوف برای حل مشکلات این شهرستان باشد و بکوشیم که مهمترین مشکل شهرستان در زمینه اشتغال جوانان حل شود.
نوه بزرگوار امام ( ره ) گفت: شهرستان خمین با وجود جمعیت بالا در استان مرکزی سهم کمی از اعتبارات استانی و ملی را دارد بنابراین هم اقتضا می کند دولتمردان و هم مجلس عنایت ویژه به موضوع اشتغال جوانان این خطه داشته باشند.
وی افزود: استاندار مرکزی معتقد است با راه اندازی صنایع شهرستان خمین بخش مهمی از مشکلات اشتغال رفع خواهد شد.
سید حسن خمینی، مشکل کمبود آب در شهرستان خمین را یادآور شد و بیان کرد: این شهرستان با محوریت کشاوری نیاز ضروری به آب دارد و باید برای رفع این مشکل تلاش کرد و همچنین چشم به رحمت الهی داشته باشیم.
یادگار امام ( ره ) با تبریک سالروز مبعث رسول اکرم( ص ) گفت: نبی مکرم اسلام کامل ترین و بالاترین ادیان را برای بشریت به ارمغان آورد.
سیدحسن خمینی افزود: پیامبر ما محمد مصطفی (ص) پیامبر اخلاق بود و ما باید بکوشیم اخلاق اسلامی را در زندگی خود جاری سازیم.
وی با یادآوری الگوگیری حضرت امام از سیره رسول الله( ص ) اظهار کرد: امام راحل اخلاق اسلامی را در زندگی خود به صورت عملی اجرا کرد و همه باید بکوشیم در مسیری که خواسته پیامبر( ص ) و اهل بیت ( ع ) است حرکت کنیم.
سید حسن خمینی به منظور شرکت در اولین کنگره بین المللی سید مصطفی خمینی - پدر حضرت امام ( ره ) - به خمین سفر کرده است.
ک/2
2482/555

  نظرات ()
مراجع تقلید
مطالب اخیر
مهم ترین میراث هاشمی چیست؟ صید عجیب یک کوسه ماهی با صورتی شبیه به انسان! آشنایی با خواص معجزه آسای رازیانه گمانه‌زنی یک روزنامه درباره سومین رئیس مجمع تشخیص مصلحت تصاویر/ مردمی که ایستاده دفن می‌شوند جملاتی کوتاه , عمیق و بسیار زیبا ! سیلی که برای مردم طلا به ارمغان آورد حضور کمرنگ زنان محجبه در جامعه/ فیلترینگ در فضای مجازی فعال شود آشنایی بیشتر با تغذیه فنچ ها نگهداری از حیواناتِ خانگی اساساً غیراخلاقی است!
لینک های مفید و پیوندهای روزانه
اخبار محرمانه انتخاب بازی های رایانه ای بولتن نیوز بیا تو برای همه مفیده پارسینه پایگاه اطلاع رسانی حوزه پایگاه اطلاع رسانی دفتر رهبر معظم انقلاب پایگاه جامع استاد شهید مرتضی مطهری پایگاه خبری تحلیلی فرارو پیوندها توضیح المسائل مراجع معظم تقلید راههای جلوگیری از بیماری های ویروسی سایت ایرانی جسجو سید حسن خمینی شهدای ایران عالی نیوز بلاگ عالی نیوز پارسی بلاگ عالی نیوز در میهن بلاگ قصه برای کودک و نوجوان ماشین جساب مهندسی و محاسبات پیچیده مصباح یزدی وبگاه عالی نیوز ورزش ایرانی پرتال زیگور طراح قالب
بزرگترین منبع ابزار های وبلاگ نویسی ، نایت اسکینآپلود فایل و تصویر