ابوعلی
تماس با من
پروفایل من
آرشیو وبلاگ
      عالی نیوز (سعی نویسنده این وبلاگ عدم توهین به اشخاص حقیقی وحقوقی است)
برای پاسداری از اسلام، زبانها را نبندید! نویسنده: ابوعلی - پنجشنبه ۱ اسفند ۱۳٩٢

چنین تصور نشود که با جلوگیرى از ابراز افکار و عقاید مى‌‏شود از اسلام پاسدارى کرد. از اسلام فقط با یک نیرو مى‌‏شود پاسدارى کرد و آن منطق و آزادى دادن و مواجهه صریح و رُک و روشن با افکار مخالف است

 استاد شهید آیت الله دکتر مرتضی مطهری* - من به جوانان و طرفداران اسلام هشدار مى‌دهم که یک وقت خیال نکنند که حفظ و نگهدارى اسلام [با سلب آزادى بیان تحقق مى‌‏یابد.] برخى جوانان خیال نکنند که راه حفظ معتقَدات اسلامى و جهان‏ بینى اسلامى این است که نگذاریم دیگران حرف‌هایشان را بزنند.


 نه! بگذارید بزنند؛ نگذارید خیانت کنند. اگر دیدید یک فرد مارکسیست مثلا آمد گفت «به نام امام خمینى»، مانع شوید، به او بگویید: تو بگو به نام لنین! به نام استالین! به نام مارکس! انگلس! دروغ نگو! اگر مى‌‏گویى «مبارزه» باید براى من روشن کنى تو با چه مى‌خواهى مبارزه کنى؟ اگر مى‏‌گویى «آزادى» براى من روشن کن آزادى از چه؟ تو چه را فرض کرده‌‏اى که از او باید آزاد شد؟ اینها را براى من روشن کن. هدفت را بگو، راهت را هم بگو تا من ببینم راه من و هدف من با تو یکى است یا دو تا.

پس چنین تصور نشود که با جلوگیرى از ابراز افکار و عقاید مى‌‏شود از اسلام پاسدارى کرد. از اسلام فقط با یک نیرو مى‌‏شود پاسدارى کرد و آن منطق و آزادى دادن و مواجهه صریح و رُک و روشن با افکار مخالف است.

 مجموعه‏ آثار استاد شهید مرتضی مطهرى، ج‏24، صص 130-131

منبع: سلمان فارسی

  نظرات ()
مراجع تقلید
مطالب اخیر
مهم ترین میراث هاشمی چیست؟ صید عجیب یک کوسه ماهی با صورتی شبیه به انسان! آشنایی با خواص معجزه آسای رازیانه گمانه‌زنی یک روزنامه درباره سومین رئیس مجمع تشخیص مصلحت تصاویر/ مردمی که ایستاده دفن می‌شوند جملاتی کوتاه , عمیق و بسیار زیبا ! سیلی که برای مردم طلا به ارمغان آورد حضور کمرنگ زنان محجبه در جامعه/ فیلترینگ در فضای مجازی فعال شود آشنایی بیشتر با تغذیه فنچ ها نگهداری از حیواناتِ خانگی اساساً غیراخلاقی است!
لینک های مفید و پیوندهای روزانه
اخبار محرمانه انتخاب بازی های رایانه ای بولتن نیوز بیا تو برای همه مفیده پارسینه پایگاه اطلاع رسانی حوزه پایگاه اطلاع رسانی دفتر رهبر معظم انقلاب پایگاه جامع استاد شهید مرتضی مطهری پایگاه خبری تحلیلی فرارو پیوندها توضیح المسائل مراجع معظم تقلید راههای جلوگیری از بیماری های ویروسی سایت ایرانی جسجو سید حسن خمینی شهدای ایران عالی نیوز بلاگ عالی نیوز پارسی بلاگ عالی نیوز در میهن بلاگ قصه برای کودک و نوجوان ماشین جساب مهندسی و محاسبات پیچیده مصباح یزدی وبگاه عالی نیوز ورزش ایرانی پرتال زیگور طراح قالب
بزرگترین منبع ابزار های وبلاگ نویسی ، نایت اسکینآپلود فایل و تصویر