ابوعلی
تماس با من
پروفایل من
آرشیو وبلاگ
      عالی نیوز (سعی نویسنده این وبلاگ عدم توهین به اشخاص حقیقی وحقوقی است)
هیچکس نمی تواند ادعای مالکیت دانشگاه آزاد را داشته باشد نویسنده: ابوعلی - چهارشنبه ٢ بهمن ۱۳٩٢

ابوعلی - دانشگاه آزاد رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام داشنگاه آزاد را سرمایه ملی خواند و گفت: نگاه جناحی به این سرمایه ملی، نتیجه‌ای جز مسائل دو سال گذشته نداشته و ندارد، چون ظرفیت جناح‌ها برای مصادره یک سرمایه ملی بسیار کم است.

به گزارش مهر، آیت‌الله اکبر هاشمی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام و رئیس هیأت مؤسس و هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی، پیش از ظهر امروز (چهارشنبه) با اعضای هیأت رئیسه این دانشگاه و نمایندگان رئیس دانشگاه در هیأت‌های امنای استانی دیدار کرد.


وی در این دیدار اظهار داشت: دانشگاه آزاد اسلامی، یادگار ماندگار امام راحل(ره) و سرمایه‌ای ارزشمند برای همه ایرانیان برای امروز و آینده است و هیچ کس نمی‌تواند برای آن ادعای مالکیت کند. رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: نگاه جناحی به این سرمایه ملی، نتیجه‌ای جز مسائل دو سال گذشته نداشته و ندارد، چون ظرفیت جناح‌ها برای مصادره یک سرمایه ملی بسیار کم است.

هاشمی با اشاره به روندی که دو سال قبل از انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۴ از سوی یک جریان خاص به بعضی از رسانه‌ها دیکته می‌شد، گفت: در آن دوران، می‌خواستند با تخریب همه دستاوردهای گذشته نظام اسلامی، جایگاهی برای آینده خود در قدرت بسازند که متأسفانه بعضی از رسانه‌ها هم بلندگوی آنها شدند و شاهد بودیم که پس از ۸ سال، با درآمدهای بی‌نظیر نفتی، مقروض‌ترین دولت را تحویل ملت ایران دادند.

وی به تبلیغاتی که علیه دانشگاه آزاد اسلامی در آن فضا می‌شد، اشاره و تصریح کرد: وقتی کسی در مقام اجرایی کشور، با هدف شعارهای انتخاباتی، صحبت از شهریه می‌کند، معلوم است که برای جوان دانشجو تحریک‌کننده است.

رئیس هیأت مؤسس و هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی به برنامه‌های یک جریان خاص سیاسی برای تصاحب دانشگاه آزاد اسلامی اشاره کرد و گفت: این جریان، برای نیل به اهداف جناحی خویش، مواردی از اساسنامه دانشگاه، کم و مواردی را اضافه ‌کردند که اقدامی غیرحقوقی، غیرقانونی و غیرمنطقی بود.

هاشمی با یادآوری جلساتی که سران قوا در سال ۶۱ برای تدوین اساسنامه دانشگاه آزاد اسلامی داشتند، گفت: صراحت قانونی آن، این است که هر تغییری در اساسنامه باید با پیشنهاد هیأت مؤسس باشد، ولی با بی‌قانونی شعار اقدام انقلابی دادند و اساسنامه را به نفع خود عوض کردند که به رغم حکم توقف دستبرد به اساسنامه دانشگاه نیز، این کار غیرقانونی صورت گرفت.

وی با تقدیر از اقداماتی که جاسبی برای تأسیس و توسعه دانشگاه آزاد اسلامی در کشور داشت، گفت: با نگاه سیاسی و هدف عزل دکتر جاسبی، قوانین رسمی دانشگاه را به هم زدند و پس از دو سال، در قالب بازرسی ویژه گزارشی ارائه شد که حاکی از تخلفات زیاد در آن مقطع زمانی بود. رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام انتخاب میرزاده به ریاست دانشگاه آزاد اسلامی را باتوجه به تجربه، ظرفیت، علم و امانت، انتخابی شایسته دانست.

هاشمی با بیان ظرفیت‌های علمی، پژوهشی و آموزشی دانشگاه آزاد، دورنمای آن را بسیار روشن توصیف کرد و گفت: نیاز جامعه و منطق حکم می‌کند که به سوی توسعه کیفی برویم. وی درباره گزارش‌های مالی، بدهکاری‌ها و کسری بودجه دانشگاه آزاد اسلامی، صرفه‌جویی را جزو اصول مدیریتی این دانشگاه خواند و گفت: اگر به شرایط جامعه در زمان تأسیس این دانشگاه و گسترش تدریجی آن توجه کنید، می‌بینید که یکی از عوامل پیشرفت‌ها، صرفه‌جویی بود. رئیس هیأت مؤسس و هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به سوابق علمی و تجربی مسوولان دانشگاه خطاب به آنان گفت: با کار مثبت و سازنده، جوانان و خانواده‌ها را نسبت به جایگاه آینده این سرمایه ملی مطمئن‌تر سازید.

در آغاز این دیدار حمید میرزاده، رئیس دانشگاه آزاد، گزارش مبسوطی از برنامه‌ها و اهداف دانشگاه آزاد اسلامی در دوره جدید ارائه کرد و سپس باقر لاریجانی قائم‌مقام رئیس دانشگاه در علوم پزشکی، حسین غریبی معاون آموزشی، ابراهیم واشقانی‌فراهانی معاون پژوهشی، فریدون رهنمای رودپشتی معاون برنامه‌ریزی، سعید کاردار معاون دانشجویی، حجت‌الاسلام‌ علی عسگری معاون پارلمانی، حیدرعلی شایانفر رئیس مرکز هیأت‌های امنای استانی و ممیزه‌های مرکزی و استانی، محسن هاشمی معاون عمرانی، علی عباسپور رئیس واحد علوم و تحقیقات تهران، حجت‌الاسلام قلی‌زاده رئیس سازمان سما و حجت‌الاسلام‌ محمدرضا عباسی‌فرد نماینده رئیس دانشگاه در استان‌های قم، البرز و قزوین، ضمن ارائه گزارشی از حوزه‌های مدیریتی خود، به بیان دورنمای برنامه‌ها و فعالیت‌های دانشگاه آزاد اسلامی پرداختند.

 
  نظرات ()
مراجع تقلید
مطالب اخیر
مهم ترین میراث هاشمی چیست؟ صید عجیب یک کوسه ماهی با صورتی شبیه به انسان! آشنایی با خواص معجزه آسای رازیانه گمانه‌زنی یک روزنامه درباره سومین رئیس مجمع تشخیص مصلحت تصاویر/ مردمی که ایستاده دفن می‌شوند جملاتی کوتاه , عمیق و بسیار زیبا ! سیلی که برای مردم طلا به ارمغان آورد حضور کمرنگ زنان محجبه در جامعه/ فیلترینگ در فضای مجازی فعال شود آشنایی بیشتر با تغذیه فنچ ها نگهداری از حیواناتِ خانگی اساساً غیراخلاقی است!
لینک های مفید و پیوندهای روزانه
اخبار محرمانه انتخاب بازی های رایانه ای بولتن نیوز بیا تو برای همه مفیده پارسینه پایگاه اطلاع رسانی حوزه پایگاه اطلاع رسانی دفتر رهبر معظم انقلاب پایگاه جامع استاد شهید مرتضی مطهری پایگاه خبری تحلیلی فرارو پیوندها توضیح المسائل مراجع معظم تقلید راههای جلوگیری از بیماری های ویروسی سایت ایرانی جسجو سید حسن خمینی شهدای ایران عالی نیوز بلاگ عالی نیوز پارسی بلاگ عالی نیوز در میهن بلاگ قصه برای کودک و نوجوان ماشین جساب مهندسی و محاسبات پیچیده مصباح یزدی وبگاه عالی نیوز ورزش ایرانی پرتال زیگور طراح قالب
بزرگترین منبع ابزار های وبلاگ نویسی ، نایت اسکینآپلود فایل و تصویر