ابوعلی
تماس با من
پروفایل من
آرشیو وبلاگ
      عالی نیوز (سعی نویسنده این وبلاگ عدم توهین به اشخاص حقیقی وحقوقی است)
کدام اخلاق،کدام اصول،کدام اصولگرا؟ نویسنده: ابوعلی - جمعه ٢٧ دی ۱۳٩٢

 کسانی که این روزها در مقابل نطق انتقادی یک نماینده مجلس، معلم اخلاق می‌شوند و با استناد به روایات متعدد جرم‌تراشی می‌کنند، کجا بودند آن روزها که یک نماینده مجلس آن هم ملبس به لباس روحانیت و به عنوان مبلغ اسلام، بی‌هیچ دلیل منطقی یا موضوعی، به شخصیتی توهین می‌کرد که عالی‌ترین سخنان امام راحل و رهبری معظم انقلاب درباره ایشان است؟

  hashemirafsanjani.ir   رضا سلیمانی* - اتفاقات سه، چهار ماه اخیر مجلس شورای اسلامی در قالب نطق‌های قبل از دستور نمایندگان و حساسیت بعضی‌ها نسبت به مطالب نطق‌ها، شکلی جدید از یک ضرب‌المثل قدیمی ایجاد کرده که واقعا یک بام ،چند هوا می‌تواند داشته باشد؟

می‌گویند نمایندگان محترم مجلس در بیان دیدگاه‌های خود آزادند، نطق نمایندگان محترم نباید حاوی توهین و تهمت باشد، توهین به روسای قوا و رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام جرم است و می‌گویند اگر از تریبون مجلس نسبت ناروایی به کسی وارد شود، باید فرصت پاسخگویی برای آن شخص فراهم شود.
همه این نکات از اصول مصرح در قانون اساسی و فراتر از آن اسلامی و انسانی است، اما معلوم نیست چرا این قوانین، با همه تصریحات روشن، فقط شامل برخی افراد، آن هم از طیفی خاص می‌شود و تابع قانون همه یا هیچ است؟ به گونه‌یی که توهین به بعضی از مسوولان نظام با توجه به نگاه سیاسی آنها، حرام، مباح، مکروه و نهایتا حلال تلقی می‌شود.
مگر در بندهای منتشر نشده همان قوانین، «انظر بما قال» هم هست که جرم و ناجرم بودن توهین، بستگی به افراد توهین شده دارد؟!!همین چند ماه پیش بود که چند تن از نمایندگان مجلس در جریان رای اعتماد به وزرای دولت یازدهم، با استفاده از تریبون مجلس که صوت و تصویر آن به صورت کامل از صدا و سیمای ملی!! پخش می‌شد، به خاطر عصبانیت از نتیجه انتخابات ریاست‌جمهوری، سخنانی علیه رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفتند که در بدترین فرهنگنامه‌ها هم «فحش و ناسزا خوانده می‌شود» اما آن زمان گویا مقامات مسوول متوجه نشدند و جرمی هم اعلام نشد و حتی اعتراض یکی از فرزندان آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی به آن ناسزاها را توهین به مسوولان تلقی و علیه ایشان اعلام جرکردند؟!اولا بیان هر جمله‌یی که تخریب شخصیت یک انسان باشد، مخصوصا از تریبون مجلس شورای اسلامی ناخوشایند است و ثانیا ناسزا از هر زبان که خارج شود، نارواست.
کسانی که این روزها در مقابل نطق انتقادی یک نماینده مجلس، معلم اخلاق می‌شوند و با استناد به روایات متعدد جرم‌تراشی می‌کنند، کجا بودند آن روزها که یک نماینده مجلس آن هم ملبس به لباس روحانیت و به عنوان مبلغ اسلام، بی‌هیچ دلیل منطقی یا موضوعی، به شخصیتی توهین می‌کرد که عالی‌ترین سخنان امام راحل و رهبری معظم انقلاب درباره ایشان است؟از مجلسی با اکثریت اصولگرایی، بعید است که اصول مسلم اسلام را در اجرا و دفاع، به فرعیات سیاسی گره بزند و ببیند اولا چه کسی توهین کرد و ثانیا به چه کسی توهین کرد.
هرچند تفاوت محتوایی و زشتی کلام این نماینده مجلس به رییس محترم قوه قضاییه و آن نماینده به رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام، از زمین تا آسمان است و شاید به خاطر همین فاصله‌هاست که بر بام مجلس چندین نوع هوا حکمرانی می‌کند که گاهی جمله‌یی جرم است و گاهی هیچ جمله‌یی جرم نیست.
متاسفانه در فضای سیاسی جامعه و محافل و اماکن سیاسی نیز همین یک بام و چند هوا مصداق دارد و حاکم است. اگر در سخنرانی یکی از هم طیف‌های این گروه توسط جماعتی هر چند بزرگ اعتراضی انجام شود آن گروه، مشتی اراذل، فریب خورده بیگانگان و مزدور نامیده می‌شوند ولی اگر گروهی ولو اندک نظم جمع کثیری از مردم را به هم زده و به شخصیتی مخالف این طیف و جناح در اجتماعات و سخنرانی‌ها اهانت کنند از آنان به عنوان مردم و قشرهای دلسوز و ارزشی تجلیل می‌کنند و بر صدر می‌نشانند و عزیز شمرده می‌شوند.
حال باید مردم خود قضاوت کنند که: در فضای سیاسی کشور یک بام و چند هوا وجود دارد ؟!!«والسلام»

  نظرات ()
مراجع تقلید
مطالب اخیر
مهم ترین میراث هاشمی چیست؟ صید عجیب یک کوسه ماهی با صورتی شبیه به انسان! آشنایی با خواص معجزه آسای رازیانه گمانه‌زنی یک روزنامه درباره سومین رئیس مجمع تشخیص مصلحت تصاویر/ مردمی که ایستاده دفن می‌شوند جملاتی کوتاه , عمیق و بسیار زیبا ! سیلی که برای مردم طلا به ارمغان آورد حضور کمرنگ زنان محجبه در جامعه/ فیلترینگ در فضای مجازی فعال شود آشنایی بیشتر با تغذیه فنچ ها نگهداری از حیواناتِ خانگی اساساً غیراخلاقی است!
لینک های مفید و پیوندهای روزانه
اخبار محرمانه انتخاب بازی های رایانه ای بولتن نیوز بیا تو برای همه مفیده پارسینه پایگاه اطلاع رسانی حوزه پایگاه اطلاع رسانی دفتر رهبر معظم انقلاب پایگاه جامع استاد شهید مرتضی مطهری پایگاه خبری تحلیلی فرارو پیوندها توضیح المسائل مراجع معظم تقلید راههای جلوگیری از بیماری های ویروسی سایت ایرانی جسجو سید حسن خمینی شهدای ایران عالی نیوز بلاگ عالی نیوز پارسی بلاگ عالی نیوز در میهن بلاگ قصه برای کودک و نوجوان ماشین جساب مهندسی و محاسبات پیچیده مصباح یزدی وبگاه عالی نیوز ورزش ایرانی پرتال زیگور طراح قالب
بزرگترین منبع ابزار های وبلاگ نویسی ، نایت اسکینآپلود فایل و تصویر