ابوعلی
تماس با من
پروفایل من
آرشیو وبلاگ
      عالی نیوز (سعی نویسنده این وبلاگ عدم توهین به اشخاص حقیقی وحقوقی است)
اولین ساعت برای بیدار کردن افراد از خواب با نور نویسنده: ابوعلی - جمعه ۱٩ آبان ۱۳٩۱

آیا این بوده است؟

فارنت: اگر شما خورشید را در نظر نگیرید این ساعت متعلق به قرن هیجدهم ظاهرا اولین ابزاری بوده است که به جای استفاده از سر و صدا و یا زنگ، افراد را با استفاده از نور از خواب شبانگاهی بیدار می‌کرده است.


این ساعت که اکنون در موزه بریتانیا قرار گرفته است از مکانیسم خاصی بهره می‌برد که با رسیدن به یک زمان خاص، دریچه موجود در آن کنار رفته و شمعی از درون آن بیرون می‌آید و به طور همزمان چخماق موجود در ابزار کناری موجب روشن شدن شمع می‌شد. ظاهراً استدلال ساخت این ساعت بر این موضوع استوار بوده که افراد، هنگامی که قصد داشتند نیمه شب از خواب بیدار شوند با روشن شدن این شمع لازم نبود کورمال کورمال به دنبال راهی برای روشن کردن شمع و روشنایی بگردند.

به هر حال وقتی به تصورات انسان در سال ۱۸۹۹ از زندگی در سال ۲۰۰۰ نگاهی می‌اندازیم به این نتیجه می‌رسیم که مطمئنا این ایده، ایده قرن هیجدهمی خوبی به حساب می‌آید.

  نظرات ()
مراجع تقلید
مطالب اخیر
مهم ترین میراث هاشمی چیست؟ صید عجیب یک کوسه ماهی با صورتی شبیه به انسان! آشنایی با خواص معجزه آسای رازیانه گمانه‌زنی یک روزنامه درباره سومین رئیس مجمع تشخیص مصلحت تصاویر/ مردمی که ایستاده دفن می‌شوند جملاتی کوتاه , عمیق و بسیار زیبا ! سیلی که برای مردم طلا به ارمغان آورد حضور کمرنگ زنان محجبه در جامعه/ فیلترینگ در فضای مجازی فعال شود آشنایی بیشتر با تغذیه فنچ ها نگهداری از حیواناتِ خانگی اساساً غیراخلاقی است!
لینک های مفید و پیوندهای روزانه
اخبار محرمانه انتخاب بازی های رایانه ای بولتن نیوز بیا تو برای همه مفیده پارسینه پایگاه اطلاع رسانی حوزه پایگاه اطلاع رسانی دفتر رهبر معظم انقلاب پایگاه جامع استاد شهید مرتضی مطهری پایگاه خبری تحلیلی فرارو پیوندها توضیح المسائل مراجع معظم تقلید راههای جلوگیری از بیماری های ویروسی سایت ایرانی جسجو سید حسن خمینی شهدای ایران عالی نیوز بلاگ عالی نیوز پارسی بلاگ عالی نیوز در میهن بلاگ قصه برای کودک و نوجوان ماشین جساب مهندسی و محاسبات پیچیده مصباح یزدی وبگاه عالی نیوز ورزش ایرانی پرتال زیگور طراح قالب
بزرگترین منبع ابزار های وبلاگ نویسی ، نایت اسکینآپلود فایل و تصویر