ابوعلی
تماس با من
پروفایل من
آرشیو وبلاگ
      عالی نیوز (سعی نویسنده این وبلاگ عدم توهین به اشخاص حقیقی وحقوقی است)
ویژگی‌های کفش مناسب کدام است نویسنده: ابوعلی - جمعه ۱۱ اردیبهشت ۱۳٩٤
نتیجه تصویری برای کفش ملی
یک فیزیوتراپیست گفت: کفش خوب باید قوس‌های پا را پر کند، همچنین ناحیه پنجه کفش باید از پهنای کافی برخوردار باشد و باعث فشرده شدن انگشتان به هم نشود چرا که ممکن است سبب بدشکلی انگشت شست و نهایتا جراحی شود.

عالی نیوز به نقل از گزارش فارس، پرهام پارسانژاد اظهار داشت: یکی از عوامل موثر بر سلامت مفاصل اندام‌های تحتانی و ستون فقرات، کفش است. جنس کفه کفش و پاشنه، ارتفاع پاشنه و رویه کفش و عرض پنجه کفش در هنگام انتخاب آن باید مد نظر قرار گیرد.

 


وی افزود: کف پا دو قوس مهم طولی و عرضی دارد که در هنگام قرار گرفتن بر روی کفه کفش باید کاملا پوشش داده شود و زیر این قوس‌ها فضایی خالی باقی نماند. قوس عرضی پا در زیر پنجه و قوس طولی پا در قسمت داخلی و میانی کف پا حس می‌شوند و مانند کمک فنرهای خودرو ضربات ناشی از نیروی عکس‌العمل زمین را خنثی می‌کنند و مانع از آسیب به مفاصل و ستون فقرات می‌شوند. این فیزیوتراپیست ادامه داد: کفش خوب باید این قوس‌ها را پر کند و فرد حس کند که کفش به خوبی پا را در بر گرفته است. ناحیه پنجه کفش باید از پهنای کافی برخوردار باشد و باعث فشرده شدن انگشتان به هم نشود چرا که ممکن است سبب بدشکلی انگشت شست و نهایتا جراحی شود.
وی گفت: ارتفاع پاشنه باید دو تا سه سانتی‌متر باشد. ارتفاع کمتر از آن می‌تواند سبب کشیده شدن عضلات پشت ساق و بروز درد و نهایتا خار پاشنه شود و پاشنه بلندتر از این حد نیز می‌تواند سبب کوتاه شدن این عضلات و افزایش فشار برپنجه، زانو و ستون فقرات شود و آرتروز این نواحی را در پی خواهد داشت. جنس کفه کفش نیز باید از انعطاف پذیری کافی برخوردار باشد تا نیروهای شدید وارد از زمین را جذب کند و سختی کفه کفش می‌تواند تغییرات تخریبی در مفاصل انگشتان و مچ پا را در پی داشته باشد.
پارسانژاد اظهار داشت: لبه‌های کفش نباید قوزک‌های پا را که محل اتصال رباط‌های مهم مچ پا هستند، تحت فشار قرار دهد، این موضوع علاوه بر ملتهب ساختن ناحیه قوزکها باعث محدود کردن حرکات استخوان‌های درشت‌نی و نازک‌نی در کنار هم و ایجاد بی‌ثباتی در مفصل مچ پا و بالا رفتن احتمال پیچ خوردن آن می‌گردد. جنس خود کفش هم باید طوری انتخاب شود که اجازه تهویه مناسب را به پا بدهد و جلوی ایجاد بوی بد و رشد قارچهای پوستی را بگیرد.
وی عنوان کرد: افرادی کف پای صاف یا قوس بیش از حد پا دارند و یا از بدشکلی شست پا گله مند هستند و یا کسانی که درد پاشنه یا سابقه پیچ خوردگی مچ پا دارند، با مراجعه به متخصصین فیزیوتراپیست علاوه بر یادگیری تمرینات درمانی مربوط، مشاوره مناسبی در خصوص ویژگی‌های کفش مناسب پای خود دریافت خواهند کرد.

  نظرات ()
مراجع تقلید
مطالب اخیر
مهم ترین میراث هاشمی چیست؟ صید عجیب یک کوسه ماهی با صورتی شبیه به انسان! آشنایی با خواص معجزه آسای رازیانه گمانه‌زنی یک روزنامه درباره سومین رئیس مجمع تشخیص مصلحت تصاویر/ مردمی که ایستاده دفن می‌شوند جملاتی کوتاه , عمیق و بسیار زیبا ! سیلی که برای مردم طلا به ارمغان آورد حضور کمرنگ زنان محجبه در جامعه/ فیلترینگ در فضای مجازی فعال شود آشنایی بیشتر با تغذیه فنچ ها نگهداری از حیواناتِ خانگی اساساً غیراخلاقی است!
لینک های مفید و پیوندهای روزانه
اخبار محرمانه انتخاب بازی های رایانه ای بولتن نیوز بیا تو برای همه مفیده پارسینه پایگاه اطلاع رسانی حوزه پایگاه اطلاع رسانی دفتر رهبر معظم انقلاب پایگاه جامع استاد شهید مرتضی مطهری پایگاه خبری تحلیلی فرارو پیوندها توضیح المسائل مراجع معظم تقلید راههای جلوگیری از بیماری های ویروسی سایت ایرانی جسجو سید حسن خمینی شهدای ایران عالی نیوز بلاگ عالی نیوز پارسی بلاگ عالی نیوز در میهن بلاگ قصه برای کودک و نوجوان ماشین جساب مهندسی و محاسبات پیچیده مصباح یزدی وبگاه عالی نیوز ورزش ایرانی پرتال زیگور طراح قالب
بزرگترین منبع ابزار های وبلاگ نویسی ، نایت اسکینآپلود فایل و تصویر