ابوعلی
تماس با من
پروفایل من
آرشیو وبلاگ
      عالی نیوز (سعی نویسنده این وبلاگ عدم توهین به اشخاص حقیقی وحقوقی است)
«زایده» جدید در بدنه برج میلاد تهران نویسنده: ابوعلی - جمعه ۱ اسفند ۱۳٩۳
«زایده» عجیب در بدنه برج میلاد تهران
نصب یک صفحه دایره‌ای شکل بر فراز برج میلاد طی چند هفته گذشته، از یکسو نمای بصری بلندترین نماد پایتخت را از حالت طبیعی خود خارج کرده و از سوی دیگر این ذهنیت را به وجود آورده که مسوولان شهرداری بدون زمینه مطالعاتی، قصد دارند تغییراتی در ظاهر برج میلاد ایجاد کنند.

عالی نیوز، به گزارش زیست آنلاین از روزنامه دنیای اقتصاد: نصب یک صفحه دایره‌ای شکل بر فراز برج میلاد طی چند هفته گذشته، از یکسو نمای بصری بلندترین نماد پایتخت را از حالت طبیعی خود خارج کرده و از سوی دیگر این ذهنیت را به وجود آورده که مسوولان شهرداری بدون زمینه مطالعاتی، قصد دارند تغییراتی در ظاهر برج میلاد ایجاد کنند.


 این صفحه که در ارتفاعات بالای «گنبد شیشه‌ای» برج و روی بدنه «دکل آنتن» تعبیه شده، از هر نقطه‌ای در شهر که بتوان کل برج میلاد را رویت کرد، به راحتی قابل مشاهده است و از فواصل دور شبیه یک خط عمود‌شده بر سازه برج، رخ‌نمایی می‌کند. طی روزهای اخیر در برخی سایت‌های مجازی، درباره علت این صفحه تازه نصب‌شده بر بام برج میلاد، به نورپردازی‌‌های جدید برج اشاره شد و اینطور نتیجه‌گیری شده بود که یکسری نورافکن قرار است از طریق این صفحه به قسمت‌های پایین برج و به خصوص گنبدشیشه‌ای تابانده شود.
 

«زایده» عجیب در بدنه برج میلاد تهران
 

اما جزئیات آنچه به تازگی در صفحه اینستاگرام برج میلاد نوشته شده، نشان می‌دهد: صفحه دایره‌ای شکل نصب شده بر فراز برج میلاد، بخشی از مجموعه عملیات مخابراتی در حال انجام در بالاترین نقطه برج است که بعد از اتمام کار، از نمای سازه برداشته خواهد شد. گزارش «دنیای‌اقتصاد» از اطلاعاتی که عوامل برج میلاد در این باره ارائه کرده‌اند، حاکی است: این صفحه دایره‌ای، یک نوع عرشه حفاظتی برای جلوگیری از پرتاب قطعات در حال نصب روی دکل آنتن به سمت پایین است.

دکل آنتن برج میلاد، آخرین بخش خدماتی این برج محسوب می‌شود که هنوز به طور کامل مورد استفاده و بهره‌برداری قرار نگرفته است.

دکل آنتن، درست از قسمت بالای گنبدشیشه‌ای در تراز 315 متر شروع می‌شود. ارتفاع این دکل 120 متر است که قطر آن از 6متر شروع و در بالاترین نقطه برج میلاد به 60سانتی‌متر می‌رسد. در «دکل آنتن» برج میلاد قرار است تجهیزات مخابراتی- تلویزیونی برای تکمیل امواج بیسیم نهادها و سازمان‌های خاص و همچنین ارتقای سیستم‌های دیجیتال تلویزیون نصب شود. 

کار نصب این تجهیزات اخیرا آغاز شده و برای اینکه از پرتاب و اصابت قطعات فنی به شیشه‌های گنبد برج میلاد و همچنین سقوط آنها به پایین و برخورد به بازدیدکنندگان برج میلاد، جلوگیری شود، یک عرشه دایره‌ای شیشه‌ای در پایین‌ترین نقطه دکل آنتن، به صورت موقتی نصب شده است تا از قسمت‌های دیگر برج محافظت کند. در ارتفاع 315 متری تا 435متری برج میلاد– فضایی که دکل آنتن قرار دارد- عملیات نصب تجهیزات توسط یک آسانسور دونفره که در داخل دکل در حرکت است، انجام می‌شود و در ارتفاعات بالاتر که قطر دکل به 6 سانتی‌متر می‌رسد، تردد تکنسین‌های مخابراتی توسط پله‌های استخری انجام می‌شود.

  نظرات ()
مراجع تقلید
مطالب اخیر
مهم ترین میراث هاشمی چیست؟ صید عجیب یک کوسه ماهی با صورتی شبیه به انسان! آشنایی با خواص معجزه آسای رازیانه گمانه‌زنی یک روزنامه درباره سومین رئیس مجمع تشخیص مصلحت تصاویر/ مردمی که ایستاده دفن می‌شوند جملاتی کوتاه , عمیق و بسیار زیبا ! سیلی که برای مردم طلا به ارمغان آورد حضور کمرنگ زنان محجبه در جامعه/ فیلترینگ در فضای مجازی فعال شود آشنایی بیشتر با تغذیه فنچ ها نگهداری از حیواناتِ خانگی اساساً غیراخلاقی است!
لینک های مفید و پیوندهای روزانه
اخبار محرمانه انتخاب بازی های رایانه ای بولتن نیوز بیا تو برای همه مفیده پارسینه پایگاه اطلاع رسانی حوزه پایگاه اطلاع رسانی دفتر رهبر معظم انقلاب پایگاه جامع استاد شهید مرتضی مطهری پایگاه خبری تحلیلی فرارو پیوندها توضیح المسائل مراجع معظم تقلید راههای جلوگیری از بیماری های ویروسی سایت ایرانی جسجو سید حسن خمینی شهدای ایران عالی نیوز بلاگ عالی نیوز پارسی بلاگ عالی نیوز در میهن بلاگ قصه برای کودک و نوجوان ماشین جساب مهندسی و محاسبات پیچیده مصباح یزدی وبگاه عالی نیوز ورزش ایرانی پرتال زیگور طراح قالب
بزرگترین منبع ابزار های وبلاگ نویسی ، نایت اسکینآپلود فایل و تصویر