ابوعلی
تماس با من
پروفایل من
آرشیو وبلاگ
      عالی نیوز (سعی نویسنده این وبلاگ عدم توهین به اشخاص حقیقی وحقوقی است)
حذف نام خداوند و باقی ماندن قسم به ملکه در مرام‌نامه پیش‌آهنگان انگلیسی نویسنده: ابوعلی - چهارشنبه ۱٥ آذر ۱۳٩۱
آنها اعتقاد دارند که جوانانی که در خانواده های غیر معتقد به وجود خدا زندگی می کنند نمی توانند با این قسم کنار بیایند و در نتیجه از حق عضویت در این گروه ها محروم می شوند!

به گزارش مجله شبانه باشگاه خبرنگاران، گروه پیش آهنگی مخصوص جوانان و نوجوانان انگلیسی سازمانی با قدمتی 105 ساله است که از شهرت جهانی برخوردار است. اما ظاهرا مقامات انگلیسی قصد دارند تا تغییری در قسم نامه این سازمان بدهند که خبر از تحولات گسترده در جوامع غربی در سالهای اخیر می دهد.

بنا بر اخبار موجود مقامات انگلیسی قصد دارند تا در قسم نامه جدید پیش آهنگ های خود واژه "وظایف در برابر خداوند" را حذف کنند. به طور کلی قسم نامه کلی این گروه از این عبارت است: "به شرافتم سوگند، که تمام وظیفه ام را در قبال خداوند، کشور و ملکه و کمک به مردم و همچنین حفظ قوانین پیش آهنگی به اجرا در بیاورم."

از اوایل سال جاری میلادی گروه های سکولار و طرفدار تفکرات بی خدایی، کمپینی را برای ایجاد تغییر در این قسم نامه به راه انداختند. آنها اعتقاد دارند که جوانانی که در خانواده های غیر معتقد به وجود خدا زندگی می کنند نمی توانند با این قسم کنار بیایند و در نتیجه از حق عضویت در این گروه ها محروم می شوند!

صبحتهای "وین بولپیت" از مسئولین گروه های پیش آهنگی در انگلستان به نظر نشان از آینده ای پر از بی خدا در انگلستان می دهد. وی می گوید: در نزدیک به بیش از 100 سال اخیر این گروه برای وقف دادن خود با ارزش های جامعه انگلیسی به تغییراتی در قوانین خود تن داده است. ما با این قوانین جدید "حذف قسم در برابر خدا" در حال آماده شدن برای نسل جدیدی از جوانان انگلیسی در قرن بیست و یکم هستیم!

نکته جالب این است که در سالهای اخیر این گروه انگلیسی برای جذب مسلمانان و هندوها لفظ انگلیسی خدا یعنی " God " را به "الله"  برای مسلمانان و "داهارما" برای هندوها در قسم نامه هایشان تغییر داده بوده است.

این موضوع در حالی عنوان می شود که کسی در این کشور حق درخواست برای حذف عنوان ملکه از این قسم نامه را ندارد ولی می تواند درخواست حذف نام پروردگار را به علت آنکه ممکن است کسی به آن اعتقاد نداشته باشد را مطرح کند.
  نظرات ()
مراجع تقلید
مطالب اخیر
مهم ترین میراث هاشمی چیست؟ صید عجیب یک کوسه ماهی با صورتی شبیه به انسان! آشنایی با خواص معجزه آسای رازیانه گمانه‌زنی یک روزنامه درباره سومین رئیس مجمع تشخیص مصلحت تصاویر/ مردمی که ایستاده دفن می‌شوند جملاتی کوتاه , عمیق و بسیار زیبا ! سیلی که برای مردم طلا به ارمغان آورد حضور کمرنگ زنان محجبه در جامعه/ فیلترینگ در فضای مجازی فعال شود آشنایی بیشتر با تغذیه فنچ ها نگهداری از حیواناتِ خانگی اساساً غیراخلاقی است!
لینک های مفید و پیوندهای روزانه
اخبار محرمانه انتخاب بازی های رایانه ای بولتن نیوز بیا تو برای همه مفیده پارسینه پایگاه اطلاع رسانی حوزه پایگاه اطلاع رسانی دفتر رهبر معظم انقلاب پایگاه جامع استاد شهید مرتضی مطهری پایگاه خبری تحلیلی فرارو پیوندها توضیح المسائل مراجع معظم تقلید راههای جلوگیری از بیماری های ویروسی سایت ایرانی جسجو سید حسن خمینی شهدای ایران عالی نیوز بلاگ عالی نیوز پارسی بلاگ عالی نیوز در میهن بلاگ قصه برای کودک و نوجوان ماشین جساب مهندسی و محاسبات پیچیده مصباح یزدی وبگاه عالی نیوز ورزش ایرانی پرتال زیگور طراح قالب
بزرگترین منبع ابزار های وبلاگ نویسی ، نایت اسکینآپلود فایل و تصویر